Alingsås Sommartour 2017
Alingsås Sommartour 2017

Nolhaga / Dam5 bästaMajJuniJuliAugustiSeptember
SpelareAntalSnittKast411182518152229613203101724317142128
1Jessika Edvardsson264.5129+++++++++++60+++69+++++
Ny +++++++++++++++++++++

Nolhaga / Junior5 bästaMajJuniJuliAugustiSeptember
SpelareAntalSnittKast411182518152229613203101724317142128
1Melvin Vandor497.5390++++++++1069196+++97++++++
2Hugo293.5187+++++++++99+++88+++++++
Ny +++++++++++++++++++++

Nolhaga / Open5 bästaMajJuniJuliAugustiSeptember
SpelareAntalSnittKast411182518152229613203101724317142128
1Kristian Bengtsson847.8239++5147+53++++55+534548+++++48
2Olle Samuelsson1054.827456+59++56+++++++56535958+565360
3Mangee Flank655.4277++5855++++++52++6056++++56+
4Stellan Modigh757.8289+++59++616161575755+++++++++
5Oskar Johansson858290+566060+++5957636558+++++++++
Dennis Augustsson1858290756364617359626468686765+6158+595365+68
7Robban Båge958.62936159+++586759+62++++++60+68+57
8Jonathan Rinvall1059.82996360++64636261+++60++5860+64+++
9Anders Lindgren1660.6303+68656863+606569646369+++606561626063
10Crister Kämpsten19613056264626664+6662636064656967616260+726666
11Tomi Lyyski961.430768+60+6566+++61++5868+65+63+++
12Peter Jansson186231068+6469+676267657069+706264656067676562
13Jesper Spindel863.2316+++++++726567+63++72+++646460
14Johan Johnsson1163.8319++68+70+6668707263++65+++646364+
15Alec Skondras964320+++62+67+6965+6669+706166+++++
16Manne Hedquist1164.6323++72+63676465717164++67+86++++73
Daniel Vandor564.6323++++++++676464++6266++++++
18Inge965.2326++++++7366686863++626770+70+++
19Ulf Karlsson975.8379+++++++79+777379+8176+78++7875
20Kristoffer Magnusson777385++8684+++75+7581++++++++7282
21Wiktor Öhrwall473292++73++64+++75++++++80++++
22Simon Trygg473.75295+++++++++++++++++73747177
23Mikael Bäckman476304+++++++++++++++++69808075
24Johan Davidsson354.67164+++56+++++++52+56+++++++
25Kicken Modigh357.33172++++++60+++++++5854+++++
26Johan Hunt363189+++++5966+++++++64++++++
27Thomas Lundbäck372.33217++++66++++++++7774++++++
28David Hedvin257.5115++++++57+++++++58++++++
29Tommy Palokangas260120+++++++++++++59++++61++
30Ragnar Lagergren262124+++++++60++64++++++++++
31Albert Alvén262.5125++++++++6461+++++++++++
32Joel Albinsson265.5131+++++++++++++++++++6368
33Jimmy Rohdin268136++++++++++++++++++66+70
34Magnus Svensson269138+++++++++++++++++++7068
35Jimmy Svensson271.5143++++68++75+++++++++++++
36Henrik Bergqvist274.5149+++++++++7673++++++++++
37Joakim Larsson16767++++++++++67++++++++++
Svante Möller16767+++++++++++++67+++++++
39Alex Johansson16868++++++++++++++68++++++
40Viktor Martinsson17474+++++++++++++++++74+++
41Jemil17878+++++78+++++++++++++++
42Alex Paunovic17979++++++++++79++++++++++
Fredrik Pettersson17979+++++79+++++++++++++++
44Christian Viksten18383+++++++++++++++++++83+
45Kalle18484+++++++++84+++++++++++
Ny +++++++++++++++++++++
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /customers/f/a/4/alingsasdiscgolf.se/httpd.www/tavlingar/ast2017/functions.inc.php on line 245
Kesbergsbanan / Dam5 bästaMajJuniJuliAugustiSeptember
SpelareAntalSnittKast202731017241815222729512192629162330
Ny +++++++++++++++++++++

Kesbergsbanan / Junior5 bästaMajJuniJuliAugustiSeptember
SpelareAntalSnittKast202731017241815222729512192629162330
1Melvin Vandor5101505++++++94108++10594104++++++++
Ny +++++++++++++++++++++

Kesbergsbanan / Open5 bästaMajJuniJuliAugustiSeptember
SpelareAntalSnittKast202731017241815222729512192629162330
1Stellan Modigh862.831461+++677068++++68++++63++6162
2Peter Jansson967.2336+++++++73++71+706676+69+687563
3Alec Skondras868.434273+++++69+++6878++++67+677971
4Anders Lindgren768.634370++66+70++++++++7372++6575+
Pär Arvidsson1768.634374+737473757068727069697476+6877++6971
6Daniel Vandor569.4347++++++7072++726865++++++++
7Dennis Augustsson870.235176++78+++74++787071++67++69++
8Inge971.435772+7474+8072++71+++77++68+++82
9Manne Hedquist97236077+7274+73+++7271+7277++++++77
10Kim Arvidsson67437075++81+++++++++68+7576++76+
11Ulf Karlsson880.840483+828283++++++82+81++77++85+
12Oskar Johansson463.75255+++++6761+6265+++++++++++
13Henrik Bergqvist473.2529375+73+++71+++++++++74++++
14Johan Davidsson365.67197+++66+68++++63++++++++++
15Daniel Castor369.67209+++++72++67+++++++70++++
16Johan Johnsson372.33217++++++++73+74+++++++70++
17Olle Samuelsson26412865++++++++++++++63+++++
18Tomi Lyyski267.5135++++++++++++64+++++71++
19David Hedvin16767++++++++++67++++++++++
20Crister Kämpsten16868++++++++++68++++++++++
21Mangee Flank16969++++++++69++++++++++++
Ragnar Lagergren16969++++++++++69++++++++++
Jonathan Rinvall16969+++++69+++++++++++++++
24Jesper Spindel17070++++++++70++++++++++++
25Alex Ahlqvist17575++++++++++75++++++++++
26Gustav Berneståhl17878++++++++++78++++++++++
27Thomas Lundbäck17979++++++79++++++++++++++
28Patrik J Nadolski18080++80++++++++++++++++++
Jimmy Svensson18080++80++++++++++++++++++
Ny +++++++++++++++++++++